З Лютого Аптеки Мають Знизити Ціни на Ліки

Ліки, які залишилися на складах аптек, вони мають продати за місяць, адже з 1-го лютого ціни на лікарські засоби мають бути знижені.

З Лютого Аптеки Мають Знизити Ціни на Ліки

«Буде один місяць, січень, коли аптеки зможуть продавати ті ліки, які були закуплені за підвищеними цінами в минулому році. До 1 лютого ми дозволяємо, щоб вони розпродали те, що в них є на складах, а нові ліки, які вони закуповують і привозять, вже повинні продаватися по зниженим цінам», – заявила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Такі зміни запроваджуватимуть у рамках введення референтного ціноутворення на ліки, за яким ціни на них не можуть бути вищими за ціни в сусідніх державах. Першим етапом стане зниження цін на ліки від серцево-судинних хвороб, цукрового діабету та бронхіальної астми. Контролюватиме дотримання аптеками вимог Державна служба з лікарських засобів, якій пацієнти та постачальники можуть повідомляти про завищені ціни чи інші порушення.

Крім того, від аптек вимагатимуть, щоб вони видруковували перелік референтних цін на ліки. «В аптеках вони повинні бути вивішені, щоб люди не шукали ці ціни, а вони були надруковані в аптеках, щоб люди могли побачити», – повідомила очільниця МОЗ.

В Україні Діятиме Програма Реімбурсації

Нагадаємо, з квітня 2017 року в Україні діятиме програма реімбурсації (відшкодування коштів – Авт.) ліків. У пріоритеті – лікування хвороб, що першочергово впливають на основні показники смертності населення чи ефективно лікуються на амбулаторному етапі: серцево-судинні хвороби, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальна астма.

Новини та події в Тернополі на провідному інформаційному порталі MistoOnline Тернопіль. Слідкуйте за новинами Тернополя на сайті міста MistoOnline та долучайтеся до наших груп і сторінок у ВКонтакті, Однокласники і Фейсбук.

Джерело: Твоє Місто

Залишити відповідь