Вихідний на Католицьке Різдво в Україні

розміщено в: Події | 1

3-го листопада, група депутатів підписала законопроект про запровадження 25-го грудня, на католицьке Різдво, офіційного вихідного дня.

Вихідний на Католицьке Різдво в Україні

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook народний депутат Ірина Подоляк.

Як пояснила Ірина Подоляк, законопроект буде зареєстровано найближчим часом, однак, коли його внесуть на розгляд  в сесійну залу, поки що невідомо. «Будемо обговорювати це питання, думаю, ініціатива повинна пройти легко. Бо так чи інакше у світі на латинське Різдво, 25 грудня, мають вихідний день. Це питання культурної традиції, певного маневру, приєднання до єдиного світового християнського календаря. Подання законопроекту – спроба поступово і м’яко діяти в очевидному напрямку, не викликаючи галасу й спекуляцій», – зауважила Ірина Подоляк. Також у законопроекті вказують, що офіційний вихідний день 7 січня в Україні не скасовуватимуть.

Додамо, що за словами Ірини Подоляк зміни і поправки до переліку державних офіційних свят внесли до проекту Трудового кодексу, який подали на розгляд Верховної ради ще минулого року.

Зокрема, на думку нардепа, офіційні вихідні 1-2-го травня треба перестати асоціювати зі соціалістичними святами, а використати світовий досвід, у якому ці дати визнані так званим «довгим вікендом». «Це стосується і 8 травня, дня капітуляції німецького нацизму, безперечну важливість якого ніхто не заперечує. І 8 березня – свята, що має певну історію й переосмислюється українськими феміністками. Питання в тому, чи потрібно ці дні робити офіційними вихідними…» – наголошує Ірина Подоляк.

Джерело: http://tvoemisto.tv

 

Одна відповідь

Залишити відповідь