В Україні Запускають Електронну Систему Охорони Здоров’я

В Україні Запускають Електронну Систему Охорони Здоров'я

Міністерство охорони здоров’я України планує запустити перші елементи eHealth в Україні у 2017-му році, починаючи з електронізації первинної ланки. 

Впровадження електронної системи охорони здоров’я є частиною реформи, яка допоможе звести нанівець корупційні ризики в медичній галузі. Без її втілення подолати приховані побори, “благодійні внески” та проконтролювати ефективність використання державних коштів практично неможливо. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк під час форуму, присвяченого Міжнародному дню боротьби з корупцією в Україні-2016, – інформує прес-служба міністерства.

За словами заступника міністра, існують різні моделі створення eHealth, які залежать від цілей, принципу фінансування та організації охорони здоров’я в країні. Але головні їх завдання є спільними: підконтрольність фінансування, підвищення якості і зручності медичних послуг, прозорість діяльності системи шляхом фіксації дій та більш ефективне використання видатків на сферу охорони здоров’я.

Перші Елементи Е-Health в Україні Запровадять у 2017-му Році

Павло Ковтонюк додав, що МОЗ України планує запустити перші елементи Е-Health в Україні у 2017-му році, починаючи з електронізації первинної ланки. Це дозволить відслідковувати договори між лікарем і пацієнтом, а також чітко контролювати рух коштів. Маючи чіткі правила гри у вигляді гарантованого пакету послуг і контрактів, а також спостерігаючи рух коштів, лікарі будуть зацікавлені працювати якісніше, залучати більше пацієнтів, оскільки від цього залежатиме їх грошова компенсація.

Крім того, буде вирішена проблема із лікарняними листками, – вважають у міністерстві. За підрахунками незалежних експертів, щороку в Україні видається близько 10-12 млн. листків непрацездатності, з яких у 5-10% випадків вони виписуються необґрунтовано, а третина видається з порушеннями. Це призводить до значних фінансових втрат бюджетних коштів, що майже на 2/3 формується за рахунок відрахувань роботодавців. А втрати за різними підрахунками становлять від 300 до 900 млн грн. Наступними кроками, за словами Ковтонюка, стануть електронізація вторинної ланки і спеціалізованих послуг.

Новини та події в Тернополі на провідному інформаційному порталі MistoOnline Тернопіль. Слідкуйте за новинами Тернополя на сайті міста MistoOnline та долучайтеся до наших груп і сторінок у ВКонтакті, Однокласники і Фейсбук.

Джерело: Твоє Місто

Залишити відповідь