В Тернополі Люди Масово Закривають Свій Бізнес

Ті, хто не закриє свій бізнес, з 1 січня платитимуть 704 грн, щомісяця.

В Тернополі Люди Масово Закривають Свій БізнесВ Тернополі люди масово закривають свій бізнес після того, як президент підписав закон, що зобов’язує ФОПів платити єдиний соціальний внесок у розмірі 704 грн щомісяця, навіть коли вони тимчасово не мають прибутку. Відповідний закон набере чинності уже з 1 січня.

У зв’язку з цим підприємці Тернополя звертаються у відділ державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців міської ради, щоб припинити підприємницьку діяльність. Наразі там утворилася велика черга.

Соціальний внесок за “сплячий ФОП”

Нововведення ще до почату дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх не постійно – так званих “сплячих ФОПів”. Люди зараз шикуються у черги до органів влади, щоб встигнути закрити ФОП до 1 січня і не платити 704 гривні соціального внеску за “сплячий ФОП”.

Раніше ФОП, який отримував прибуток, сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів на рахунку ФОПа не було, то сплачувати податок не було потреби. Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.

 

– Стою тут з восьмої ранку, а переді мною ще десь двісті людей, – каже тернополянка Любов Плотнікова. – Я не працюю підприємцем вже 10 років. Але не закривала бізнес, бо думала може вернусь до роботи – відкриватися знову проблематично. І чому я не працюючи повинна платити 700 гривень щомісяця, і це при пенсії 1200 грн? Стало відомо про це в останній момент, а сьогодні останній день роботи перед святами. Чиновники так звикли – “найкращі новини під йолочку”. Нагадаємо, робочий день  працівників відділу державної реєстрації у Тернополі мав завершитись о 13:00, але через велику кількість людей його продовжили до 19.00.

 

– Таку річ можна було б зробити в електронному варіанті, – каже підприємець Тарас. – Я спеціально вчора взнавав, що великих містах так можна зробити, а в Тернополі все як не в людей. А після цієї черги потрібно ще вистоювати чергу в податковій. – пише 20 хвилин.

Новини та події в Тернополі на провідному інформаційному порталі MistoOnline Тернопіль. Слідкуйте за новинами Тернополя на сайті міста MistoOnline та долучайтеся до наших груп і сторінок у ВКонтакті, Однокласники і Фейсбук.

Залишити відповідь