Логопед в Дитячих Садочках Тернополя – Петиція

розміщено в: Події | 0

Чи кожній дитині потрібен логопед? Чи може дитина «виговоритися» сама? В яких випадках без професійної допомоги не обійтись? – ці та інші питання щодня задають батьки, намагаючись знайти правильну відповідь. На жаль, найчастіше по допомогу вони звертаються не до спеціалістів, а до бабусь, подруг, колег – загалом людей, які дуже далекі від логопедії і в кращому випадку керуються своїм позитивним досвідом. Як результат – народжується купа міфів і невірних тверджень. Тому, щоб розвіяти деякі сумніви, давайте розглянемо найважливіші питання пов’язані з логопедією і її необхідністю.

Чи всім дітям потрібен логопед?

Логопед в Дитячих Садочках ТернополяАбсолютно всім. Навіть, якщо у дитини немає мовленнєвих порушень, логопедичні заняття необхідні для розвитку її мови, збагачення словникового запасу. В 3-3,5 роки дитина має знати 1,5 тис. слів. На жаль, на сьогоднішній день таким об’ємом слів дитина оперує вкрай рідко. Дітям бракує багатьох важливих для їхнього віку знань, наприклад, про узагальнюючі слова або слова, що характеризують предмети. Тому заняття з логопедом однозначно потрібні всім.

Коли батькам час «бити на сполох» і вести дитину до логопеда?

Критичний вік для визначення порушень мови – 3 роки. Найбільша помилка батьків у тому, що вони чекають, коли дитина «виговориться» сама. А насправді з часом проблема тільки поглиблюється, адже, говорячи з помилками, дитина так само починає читати і писати.

Крім того, чим раніше батьки приведуть дитину, тим легше буде виправити порушення. З кожним роком це стає важче і приносить менші результати.

А чи дійсно дитина може «виговоритись» сама?

Звичайно таке можливо. Однак з допомогою логопеда дитина почне правильно вимовляти звуки значно швидше, та й процес стане для неї цікавішим і ефективнішим. Адже, при роботі з дітьми використовується виключно ігрова форма занять, яка покликана зацікавити дитину та донести потрібну інформацію зрозумілою для неї мовою.

Варто також зазначити, що якщо дитина в 6 років не вимовляє всі звуки або робить це не правильно – це однозначно ознака порушення, яке можна виправити лише з допомогою логопеда.

В чому найчастіше причина порушень мовленнєвих порушень у дитини?

У 80% випадків причиною порушення мовлення є педагогічна занедбаність дитини. Батьки просто не розмовляють з дитиною, замінюючи спілкування мультиками, в яких, до речі, зараз майже нема діалогів. Дитині просто немає звідки брати приклади мови і поповнювати словниковий запас.

На другому місці стоять органічні ураження мозку, в результаті пологових травм, травматизації дитини та перенесення нею інфекційних захворювань в перші 3 роки життя, спадковість.

Ще однією причиною проблем з вимовою у дітей є двомовність в сім’ї, наприклад, коли батьки говорять українською та російською. В такому випадку дитині дуже важко самостійно сформувати правильну вимову.

Логопед в Дитячих Садочках Тернополя

Логопед в Дитячих Садочках ТернополяЯк бачимо, проблему мовлення у дітей важко вирішити самостійно. Більше того, всі діти потребують заннять з логопедом. Саме з цих причин, тернополянка Ірина Мисько створила петицію “Логопед для наших діток”, яка з’явилась у Єдиній системі місцевих петицій у понеділок, 14 листопада. Зміст петиції полягає в тому, щоб в усіх дошкільних закладах Тернополя діти мали можливість займатися з логопедом.

На даний момент петицію підписали лише 56 осіб з 300 необхідних. Та до кінця збору підписів залишилось:

Інші події Тернополя читайте на MistoOnline.

 

Залишити відповідь